nauka

Kiedy na naukę języka angielskiego jest już za późno?

Tak postawione pytanie zakłada granicę, powyżej której nauka języka angielskiego nie ma już sensu. Oczywiście nie ma takiej granicy.

Żyjemy coraz dłużej i coraz dłużej pozostajemy aktywni. Na naukę języka, zwłaszcza taka która jest dopasowana do naszych możliwości i oczekiwań nie może być za późna nawet jeżeli nasze prawnuki są już w liceum. Coraz częściej widzimy seniorów biegających, jeżdżących na rowerze, czy maszerujących z kijami nordic walking. Jeżeli ci ludzie decydują się na podjęcie, rozpoczęcie systematycznej aktywności fizycznej to dlaczego miałoby być zbyt późna na większą aktywność umysłową. Przecież nawet osoby mające poważniejsze problemy ze zdrowiem są najczęściej komunikatywne.

Dlaczego nie być komunikatywnym w języku angielskim? Nauka języka angielskiego to nie tylko wyzwanie dające radość z postępów i organizacja wolnego czasu. Nauka języka angielskiego to dobry sposób na zachowanie świeżości umysłu, ćwiczenie koncentracji i poprawę pamięci.

Nauka angielskiego dla dorosłych, czy tych bardziej dorosłych to powrót do lat kiedy mieliśmy zadania domowe i przeżywaliśmy nasze sukcesy i porażki-do lat intensywnych emocji. Efektywna nauka to także możliwość zaimponowania innym, zarówno tym, którzy znają język angielski, jak i tym, którzy głęboko wierzą, że na naukę języka jest za późno.